Czy makijaż powinien pasować do stylizacji?

Czy makijaż powinien pasować do stylizacji?

Jak stworzyć harmonijny wizerunek?

 

Kobieta jest kreatorem swojego wizerunku. Nim znajdzie swój styl, jest na etapie poszukiwania. Są to różne eksperymenty, których efekty są różnorodne. Czasem jest to powodzenie, czasem klapa. Dlatego ważne jest by czuć się dobrze we własnej skórze i przybierać taki styl, który będzie pasował. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że trzeba dobrze znać siebie. Wiedzieć jaką ma się budowę ciała, typ i kolor skóry. Oczywiście możemy inspirować się innymi, ale pamiętajmy, że możemy na sobie nie osiągnąć takich samych rezultatów.  

 

Spójność, wierność, prawdziwość – idealna stylizacja

 

Idealny styl to harmonia między tym kim się jest i jak się wygląda. Trzeba być świadomym swoich atutów i niedoskonałości. To pozwoli nam odnaleźć siebie i swój styl. Pamiętajmy, że najlepszy efekt osiągamy jeśli w swojej stylizacji kierujemy się umiarem. Umiar pozwoli podkreślić naturalną urodę. Nie przerysowujmy stylizacji zbyt krzykliwym strojem lub makijażem. To stanie się symbolem kiczu.

 

Dopasowanie ubrania i makijażu do swojej osobowością

 

Jednym bliżej elegancji, innym luźnej mody, a jeszcze innym stylizacji podkreślającej kobiecość. Ważne by czuć się w tym wszystkim dobrze i by to pasowało do okoliczności. Strój jest uzupełniany dodatkami. Do nich należy biżuteria, fryzura i makijaż. Całość powinna być spójna, aby wywoływała nienaganne wrażenia estetyczne.

Być na topie – kobieta współczesna

 

Kobieta współczesna będzie umiała się poruszać w najnowszych trendach i filtrować to, co jest dla niej dobre. Nie należy wszystkiego brać jak leci, bo to uczyni z naszego wizerunku postać przerysowaną, karykaturalną i sztuczną. A tego nie chcemy w kształtowaniu samego siebie.

 

Aga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *